GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 9816238
*
nr 981 6238
Matservis
Gefle, Vinranka, ca 45 del
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 19:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 17:28:59
1
1.200 kr
20/9 14:54:21
2
1.600 kr
21/9 17:10:00
3
1.400 kr
21/9 17:10:00
2
1.500 kr (Budbetjänt)
21/9 17:10:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
*
Matservis
Läs om budbetjänten
nr 981 6238
Matservis
Gefle, Vinranka, ca 45 del
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 17:28:59 | 1 | 1.200 kr |
20/9 14:54:21 | 2 | 1.600 kr |
21/9 17:10:00 | 3 | 1.400 kr |
21/9 17:10:00 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
21/9 17:10:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59